Logo GOH
Hejčínské
noviny
Logo GOH

Bizarní sporty 

Pod pojmem sport si člověk většinou představí nějakou kultivovanou zábavu. Existuje však i mnoho sportů, o kterých jste možná ani neslyšeli, ale minimálně kvůli jejich bizarnosti byste o nich slyšet měli. 

VIDEO: Hokej pod ledem. Nic střelenějšího jste ještě neviděli –  SportRevue.cz

Obrácený podvodní hokej 

Tento sport z Rakouska je velmi podobný klasickému hokeji, pouze s tím rozdílem, že se hraje hlavou dolů pod ledem. Hráči jsou tak ve studené vodě a nemají dýchací přístroje, proto se skoro každých třicet vteřin musí vynořit a nadechnout se. Pro případ, že by hráč nemohl najít otvor v ledu,bývají pod vodou potápěči s kyslíkovými bombami, aby mu pomohli. Tento sport se bohužel provozuje pouze v Rakousku, Německu a Finsku.  

Trochu méně bizarním sportem je podvodní hokej, kde hráči hrají u dna bazénu (minimálně 2 metry hlubokého). V tomto sportu se dokonce konají mezinárodní závody a v Česku existují tři kluby, kde se tento sport trénuje (v Českých Budějovicích, Plzni a Praze).

 

Fretky v kalhotách 

Tento mužský sport pochází z Anglie a jeho původ není jasný. Hráči zde soutěží v tom, kdo nejdéle udrží dvě fretky ve svých kalhotách (kalhoty jsou uvázané u kotníků a u pasu). Hráči mají většinou bílé kalhoty, aby šla co nejlépe vidět krev. Fretky nemohou mít opilované drápky a zuby, a dokonce ani hráči nesmí být pod vlivem omamných látek. Nynější světový rekord je pět a půl hodiny. 

 

Palcování - Aktuálně.czPalcování

Dalším bizarním anglickým sportem je palcování.
 Jedná se vlastně o klasickou páku, ale nepoužíváte zde ruce, ale palce u nohou.  

 

 

Šnečí závody 

Tento sport, který je populární po celém světě, by se dal nazvat nejpomalejším rychlostním sportem. Do kruhu o poloměru 33 centimetrů se umístí šneci, kteří se pak snaží dostat ke kraji. Ze závodů jsou vyřazeni velcí šneci. Zatím nejrychlejším šnekem byl Archie, který celých 33 centimetrů urazil za pouhé dvě minuty.  

 

Cardboard Tube Dueling 

Snad každý z nás si jako malý hrál na rytíře a místo meče používal cokoliv rovného, co bylo okolo.  Nadšenci z Ameriky si vzali místo meče kartonové trubky a nový sport byl na světě. Buď proti sobě mohou soupeřit dva hráči, nebo celý boj může probíhat jako bitva. Cílem hry je zlomit soupeřovu trubku, aniž by hráč zlomil svou. V případě bitvy je cílem zůstat jako poslední s nezlomenou trubkou. Na soutěžích jsou povolené pouze některé druhy trubek. Hráči svůj vzhled často doplňují kartonovým oblečením. 

Cardboard Tube Fighting in Golden Gate Park - Broke-Ass Stuart's Website

Lucie Jančíková