Logo GOH
Hejčínské
noviny
Logo GOH

Top 3 destinace, kam v létě vyrazit

 

Slovinsko

Omrzely Vás každoroční rodinné výjezdy do Chorvatska? Nechcete se na pláži cítit jako na olomouckých Poděbradech? Chcete se podívat k moři, ale užít si i turistiku v Julských alpách? Slovinsko je pro Vás ideální volbou. Za návštěvu stojí historické městečko Piraň, které leží na břehu Jaderského moře. Pro akčnější výletníky se vyplatí navštívit západní část této velkolepé země, a to konkrétně Triglavský národní park, kde se také nachází nejvyšší hora Slovinska Triglav (2864 m.n.m.). Populární je také rafting na řece Soče, kde se pokocháte azurově modrou vodou, ale zažijete i trochu adrenalinu. Ceny ve Slovinsku jsou srovnatelné s cenami v Česku. 

Madeira

Madeira je portugalské souostroví v Atlantském oceánu, kde si opravdu každý přijde na své. Hlavním ostrovem je stejnojmenná Madeira, kde je také koncentrována většina obyvatelstva. Ostrovům se často přezdívá „zelená perla Atlantiku“ či „ostrovy věčného jara“. Madeira se pyšní svou rozmanitou exotickou flórou, azurovým mořem, ale i vodopády či horskými vrcholy. Ať už tíhnete k relaxační dovolené v některém z dostupných letovisek či po nabitém programu stovek různých stezek, na Madeiře si vybere zkrátka každý. Ve srovnání s Českem jsou zde ceny nižší.

Česko

Skvělá dovolená samozřejmě nemusí být jen za hranicemi, a proto je zapotřebí zmínit i některé přitažlivé lokality právě v naší krásné zemi. Za odpočinkem v přírodě se můžete vydat do nedalekých Jeseníků či jakéhokoliv malebného českého pohoří. Ať už tedy zvolíte Krkonoše, Beskydy či Šumavu, budou Vás čekat kilometry turistických tras pestrou krajinou. Objevte i bohatou historii a navštivte některé z mnoha hradů a zámků z různých dob našich dějin. Zvolit můžete také akčnější dovolenou, a to například, hovorově řečeno, na vodě. Vyrazte s kamarády na Vltavu, Berounku či Moravu a užijte si prodloužený víkend plný nezapomenutelných zážitků.

Julie Richterová